Integrujemy ludzi zainteresowanych edukacją obywatelską ludzi tworząc okazje do spotkań i wymiany doświadczeń podczas konferencji, seminariów, w czasie których spotkało się ponad 1300 przedstawicieli władz lokalnych, organizacji pozarządowych, nauczycieli, aktywistów społecznych młodych ludzi z całej Polski. Podejmujemy te działania regularnie, gdyż wierzymy, że budowanie zrozumienia dla roli edukacji obywatelskiej jest ważną częścią naszej misji. Spotkania te służą uczeniu się od siebie i są okazją do nawiązywania współpracy.
2009: konferencja Edukacja obywatelska w Polsce – wyzwanie dla organizacji pozarządowych, była okazją do spotkania osób zaangażowanych w działania związane z edukacją obywatelską ogólnie, ale także jeden warsztat poświęciliśmy samorządom uczniowskim. W konferencji wzięło udział 80 osób.
2012: Jak skutecznie wspierać samorządność uczniowską? Seminarium odbyło się w ramach projektu „Samorząd uczniowski jako doświadczenie aktywności obywatelskiej w szkole”, a wzięło w nim udział 120 osób. omawialiśmy diagnozę stanu samorządności uczniowskiej w Polsce – prezentacja. Dobre praktyki samorządności uczniowskiej w Wielkiej Brytanii przedstawił Asher Jacobsberg, Involver. Dyskutowaliśmy także w jaki sposób skutecznie wspierać rozwój samorządności uczniowskiej w Polsce? Jaką rolę w zapewnieniu tego wsparcia pełnią instytucje publiczne i pozarządowe i jakie wyzwania przed nimi stoją?
2013: Młodzież ma wpływ – konferencja otwierająca projekt na temat partycypacji obywatelskiej młodzieży. Jeden z warsztatów poświęciliśmy samorządności uczniowskiej oraz roli szkoły w rozwijaniu kompetencji obywatelskim. W konferencji wzięło udział 90 osób.
2014: Młodzież ma wpływ. Edukacja obywatelska w działaniu. Rozmawialiśmy o tym, czym jest znacząca aktywność obywatelska młodzieży i zastanawialiśmy się co zrobić, żeby młodzi ludzie mieli systematyczny, istotny wpływ na szkoły i społeczności lokalne, w których żyją. Pokazaliśmy inspirujące przykłady projektów, które dały młodym ludziom wpływ na sprawy publiczne i dały im radość z praktykowania obywatelstwa. Mówiliśmy o tym jak łączyć działania samorządów uczniowskich i młodzieżowych rad gmin. W konferencji wzięło udział 225 osób.
2014: Seminarium dla Kuratorów oraz pracowników Ośrodków Doskonalenia w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Podczas seminarium przedstawiliśmy wypracowany w projekcie model włączania młodych ludzi do procesów podejmowania decyzji w szkole i społeczności lokalnej. Zależało nam na tym, by ODNy rozszerzyły swoją ofertę szkoleń doskonalenia zawodowego dla nauczycieli o edukację obywatelską poprzez pracę z samorządem uczniowskim i młodzieżową radą gminy – w oparciu o wypracowany przez nas model.
2015/2016: Konferencje „Rozprzestrzeń Szkołę” w 4 konferencjach wzięło udział ponad 300 osób. Na konferencjach rozmawialiśmy w jaki sposób dać młodym ludziom więcej wpływu na to jak wyglądają szkoły i ich otoczenie.
2017: Wzmocnienie samorządu uczniowskiego w Ukrainie (Lwów, Irpin/Kijów)
2018: Samorządy Mają Moc: konferencja promująca rolę samorządności uczniowskiej w programie działania szkoły i zapraszająca do udziału w pierwszym w Polsce systemowym programie rozwijania samorządności uczniowskiej zainicjowanym i finansowanym. go przez samorząd lokalny – m. st. Warszawa
2018: Biblioteki publiczne i demokracja, podsumowanie 3 lat rozwijania obywatelskiej funkcji bibliotek publicznych w ramach projektu Warszawa Lokalnie